Ads Top

Особам, які подорожують без віз, необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздкуДля в’їзду на територію Європейського Союзу необхідно буде отримувати спеціальні дозволи. Нововведення стосуватиметься всіх осіб, які подорожують в рамках безвізового режиму, пише vesti-ua.net посилаючись на transkarpatia.

У середу 25 квітня, посли країн ЄС підтримали запровадження європейської системи інформації про поїздки та дозволів (ETIAS). Про це повідомляється на сайті Ради Європейського Союзу.

Єдина загальноєвропейська система дозволить проводити попередню перевірку громадян третіх країн, які намагаються в’їхати до Шенгенської зони за умовами безвізового режиму. Очікується, що це сприятиме підвищенню внутрішньої безпеки, запобіганню нелегальній імміграції, охороні громадського здоров'я та зменшенню затримок на кордонах шляхом виявлення осіб, які можуть становити ризик в одній з цих областей, перш ніж вони прибудуть на зовнішні кордони ЄС.

Особам, які подорожують без віз, необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку. Для цього вони повинні заздалегідь заповнити заяву-анкету через Інтернет. Вартість такого документу становитиме 7 євро.

Раніше планувалось, що в’їзд до Шенген зони коштуватиме 5 євро.

Надана інформація проходитиме автоматично перевірку по базами даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови у дозволі на проїзд. При відсутності заборон або зауважень, дозвіл на в’їзд буде видаватися автоматично. Якщо виникнуть підозри або інформація потребуватиме додаткового аналізу, то заявка буде оброблятися вручну компетентними органами. У будь-якому випадку, термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не перевищуватиме 96 годин.

Дозвіл на в’їзд буде чинним три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта чи іншого документу, зареєстрованого під час оформлення заявки, залежно від того, що відбудеться раніше. Проте його наявність не означатиме автоматичного права на в’їзд до країн Шенгену – остаточне рішення прийматиме прикордонник.

Спочатку система запрацює в аеропортах та морських пунктах пропуску. Перед посадкою на борт авіакомпанії та морські перевізники повинні перевірити наявність дійсного дозволу у осіб для яких вони передбачені. Через три роки з початку роботи системи це зобов’язання також буде застосовуватися до міжнародних автобусних перевізників.

Для того, щоб нові правила набули чинності, їх ще має підтримати Європейський парламент і затвердити та Рада ЄС.

Підписуйтесь на наш Телеграм-Канал! 

Нагадаємо, у жовтні минулого року Європарламент затвердив систему реєстрації в'їзду та виїзду Entry/Exit System (EES), яка передбачає фіксацію персональних даних та інформацію про поїздки громадян країн, які не входять до складу Євросоюзу. Вона стане частиною ETIAS.

Комментариев нет:

Технологии Blogger.