Ads Top

Катували і гвалтували: екс-полонені «ДНР» розповіли про звірства терористівУкраїнські правозахисники зібрали факти про злочини терористів «ДНР» і російських підрозділів за 2014-2015 роки, щоб передати до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Громадські організації Thruth Hounds і Українська Гельсінська спілка з прав людини зібрали 138 свідоцтв від цивільних і військовополонених, яких утримували в заручниках і катували. Вони представили в звіті уривки зі свідчень людей, які не вирішувалися розповісти про звірства бойовиків навіть рідним, передає "onlineua.club" посилаючись на «Радіо Свобода«.

«Під час допиту вони постійно мені погрожували. Казали, що виколють око, зламають руку, прострелять живіт і залишать стікати кров’ю, прострелять колінну чашечку, викинуть у болото. Всі ці погрози сприймалися дуже реалістично, оскільки вони були озброєні стрілецькою зброєю та великим ножами» , — повідомив один з полонених.

Терористи вдавалися до наочних прикладів. Так, вони убили одного зі своїх бійців для залякування солдатів. А за тиждень до смерті йому не давали ні їжі, ні води.

«Щоб залякати нас, показово вбили свого бойовика, якого заскочили на мародерстві. Вони його прив’язали до розбитого УАЗика і не давали їсти і пити», — розповів потерпілий.

Терориста роздягли до трусів і прикували до машини наручниками, сказавши полоненим, що так буде з кожним, хто не слухатиметься наказів.

«Пригрозили, що якщо хтось дасть йому води, — виявиться на його місці», — розповів інший полонений.

Також, свідки розповіли про один вид тортур — «електричний стілець».

«Контакти чіпляли на язик і статеві органи, а потім починали ставити запитання. Якщо відповідь не подобалася, давали розряд струму. Після цього мізки просто закипали. Били постійно, але це було так собі. Основний вид тортур – електрикою. Після цього лишалося багато опіків», — сказано в свідоцтві.

Комбатанти з підрозділу «Чеченські вовки» вбили двох військових ЗСУ після допиту, відрізавши їм нирки. Також, багато допитів проводили ймовірні представники російських військових формувань. Крім того, свідки розповіли про події в приміщенні автобази в січні 2015 року, де били, катували і використовували струм зі зґвалтуванням.

«Били палками, дубинками – і в камері, й дорогою в туалет. Водили мене і співкамерника на допит у кімнату сусідню. Підключали польовий телефон ТА-57 і проводи до пальців рук. А далі пускали через мене струм. Наказали стати в позу «стабілізуючий десантник» – руки за спиною, головою впиратися в стінку, а ноги широко розставити і максимально далеко від стіни. Взяли гумову палицю й самим кінчиком били від Ахіллесового сухожилля і аж до сідниць. Потім почали бити палицею по спині», — йдеться в свідоцтві.

На ранок ноги від синців були чорними. Потерпілий не міг цілий день встати з ліжка.

«А потім через тиждень прийшли п’яні охоронці – десь шестеро, і один із місцевих, який сидів з нами у камері, й покликали співкамерника до ґрат. Там його поклали на ліжко, зняли йому штани, і зґвалтували. Спочатку скляною пляшкою, а потім уже сам один із них це зробив. Мені ж сказали, що розстріляють мене, якщо співкамерник після цього накладе на себе руки, а його ж надалі змусили спати лише під ліжком – тюремна традиція така», — підкреслив постраждалий.

Підписуйтесь на наш Телеграм-Канал!

Також, терористи застосовували хімічні методи впливу. В кінці звіту доповідачі навели перелік осіб, які можуть бути притягнуті до відповідальності. Серед них є російські військові чиновники і терористи з місцевих угрупувань.

1 комментарий:

Технологии Blogger.